Dzielenie się to radość. Scenariusz zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym

Autor: Agnieszka Ignaczak

Data aktualizacji dokumentu: 18 marca 2024
Dzielenie się to radość. Scenariusz zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym

Scenariusz zajęć „Dzielenie się to radość”, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat), ma na celu kształtowanie umiejętności emocjonalnych i społecznych. Zajęcia trwają około 45 minut i łączą czytanie bajki z aktywnościami manualnymi, promując empatię, współpracę i radość z dzielenia się. Zadania zostały przemyślane tak, aby angażować dzieci i rozwijać ich wrażliwość oraz kreatywność, podkreślając przy tym, jak wspólne działanie i dzielenie się mogą wpływać pozytywnie na ich rozwój emocjonalny i relacje z innymi.

Słowa kluczowe:
scenariusz zajęć