13. Zmiana stanowiska z feryjnego na nieferyjne w trakcie roku kalendarzowego

Autor: Dariusz Dwojewski

Data aktualizacji dokumentu: 18 lipca 2023
  13. Zmiana stanowiska z feryjnego na nieferyjne w trakcie roku kalendarzowego

Zwracamy się z pytaniem dotyczącym rozliczania urlopu wypoczynkowego nauczyciela zatrudnionego dotychczasowo, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, któremu od 1 września 2023 r. zostaną przydzielone godziny w oddziale przedszkolnym wchodzącym w struktury przedszkola publicznego. Jesteśmy zespołem szkolno-przedszkolnym – w skład placówki wchodzi szkoła podstawowa i przedszkole publiczne. Co z urlopem tego nauczyciela, jeżeli od września zacznie pracę w placówce nieferyjnej, a z przepisów wynika, że 35 dni urlopu nauczyciel nabędzie dopiero od stycznia 2024 roku? Rozumiemy, że do końca roku kalendarzowego ma korzystać z urlopu na zasadach szkoły feryjnej, ale czy jeżeli od września do grudnia przypadną jakieś przerwy świąteczne lub dni wolne (z godzin dyrektorskich), to nauczyciel ten, mimo że zacznie pracę (od września) w przedszkolu, będzie miał nadal prawo do takiego urlopu, jeżeli przypadnie ono między wrześniem a grudniem, tak jak nauczyciele SP? Czy nauczycielowi temu można wówczas od września, poza 22 godzinami pracy w oddziale „0”, zlecić nadgodziny w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych?

Dariusz Dwojewski

Autor: Dariusz Dwojewski