Październik 2023 z Poradnikiem Dyrektora Przedszkola

W najnowszym wydaniu magazynu Poradnik Dyrektora Przedszkola zapraszamy do zapoznania się z analizą wpływu płacy minimalnej na wynagrodzenie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w 2024 roku. Dowiesz się, jak skutecznie motywować nauczycieli do doskonalenia zawodowego oraz jak prawidłowo odmówić udostępnienia informacji publicznej. Omawiamy także problem skracania czasu pracy przedszkola z powodu braku kadry oraz kwestię żądania zaświadczeń lekarskich o alergiach pokarmowych dzieci.

Najnowszy numer zostanie opublikowany już 12 października, a w nim:

• Płaca minimalna w 2024 r. a wynagrodzenie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
  • Jak skutecznie motywować nauczycieli do doskonalenia zawodowego zgodnego z potrzebami przedszkola
  • Właściwa forma odmowy udostępnienia informacji publicznej
  • Skrócenie czasu pracy przedszkola ze względu na brak nauczycieli
  • Przedszkole nie może żądać zaświadczenia lekarskiego o alergii pokarmowej dziecka
  • Samodzielne budowanie urządzeń na plac zabaw – czy przedszkole może zbudować kuchnię błotną?
  • Dziecko z zespołem Downa w przedszkolu ogólnodostępnym
  • Zaświadczenie o niekaralności nauczyciela zatrudnionego na zlecenie w przedszkolu niepublicznym
  • Nauczyciel na umowie zlecenia wykonuje badania sanitarno-epidemiologiczne
  • Rodzic z ograniczoną władzą rodzicielską a odbiór dziecka z przedszkola