Potwierdzenie niepełnosprawności kandydata w rekrutacji do przedszkola – jaki dokument dostarcza rodzic?

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Data aktualizacji dokumentu: 22 marca 2024

Przepisy prawa oświatowego regulujące zasady rekrutacji do przedszkoli nie mówią, jak należy rozumieć pojęcie „niepełnosprawność kandydata”. Nie wskazuje się również, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o przyjęcie do przedszkola, aby potwierdzić spełnienie kryterium niepełnosprawności. Zatem – jaki dokument powinien dostarczyć rodzic na potwierdzenie spełnienia przez dziecko kryterium niepełnosprawności? Sprawdź, jakie stanowisko zajął w tej sprawie Naczelny Sąd Administracyjny.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie dokumenty są wymagane do potwierdzenia niepełnosprawności kandydata w procesie rekrutacji do przedszkola?
  • Jakie stanowisko zajął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odnośnie do dokumentów potwierdzających niepełnosprawność?
  • Jakie dokumenty mogą posłużyć jako potwierdzenie niepełnosprawności dziecka w procesie rekrutacji do przedszkola?
  • Czy zasady dotyczące potwierdzania niepełnosprawności dziecka mają zastosowanie do przedszkoli niepublicznych?

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.