Zaświadczenie o niekaralności w przedszkolu - czy dotyczy osób jednorazowo prowadzących zajęcia?

Autor: Anna Trochimiuk

Data aktualizacji dokumentu: 23 kwietnia 2024
skazanie

Wprowadzenie wymogu opracowania standardów ochrony małoletnich i zmiany w zasadach weryfikacji niekaralności osób prowadzących zajęcia z dziećmi w przedszkolu i mających z nimi kontakt od początku wywołuje wiele wątpliwości. Tym razem wyjaśniamy, czy wymóg weryfikacji dotyczy np. leśnika, górnika, lekarza, policjanta, strażaka, Mikołaja oraz rodzica, którzy jednorazowo przychodzą do przedszkola poprowadzić zajęcia.

Z tego artykułu dowiesz się:

• W jakich przypadkach wymagana jest weryfikacja niekaralności?
  • Jakie obowiązki ma dyrektor przedszkola w związku z weryfikacją osób prowadzących zajęcia?
  • Jakie obowiązki w zakresie weryfikacji niekaralności ma osoba, która ma prowadzić zajęcia w przedszkolu?
  • Czy wymóg weryfikacji dotyczy także osób jednorazowo prowadzących zajęcia w przedszkolu?

Autor: Anna Trochimiuk

Radca prawny, redaktor i autor publikacji dotyczących spraw kadrowych w szkołach i placówkach oświatowych. Wieloletni ekspert Portalu Oświatowego.