PortalPrzedszkolny.pl - z myślą o dyrektorze przedszkola
Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz portalprzedszkolny.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w przedszkolu.


Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

MAM KONTO:
Nie pamiętam hasła
NIE MAM KONTA: zarejestruj się

Szacowanie ryzyka

Celem kontroli zarządczej jest eliminacja nieprawidłowości występujących w bieżącej działalności placówki oświatowej. Niezmiernie istotnym elementem tej kontroli jest identyfikacja i analiza ryzyka. Identyfikacja ryzyka polega na wskazaniu miejsc i obszarów, w których mogą wystąpić nieprawidłowości. Identyfikację zaleca się przeprowadzać co najmniej raz w roku.

Sama identyfikacja jednak nie wystarczy. Ryzyko należy jeszcze przeanalizować, czyli określić prawdopodobieństwo jego wystąpienia oraz wskazać skalę negatywnych skutków, jakie dane nieprawidłowości mogą spowodować. I tu z pomocą przychodzi arkusz do szacowania ryzyka - przydatne narzędzie dla dyrektora przedszkola.


Ukryte