Rady pedagogiczne | PortalPrzedszkolny.pl - z myślą o dyrektorze przedszkola
Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz portalprzedszkolny.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w przedszkolu.


Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

MAM KONTO:
Nie pamiętam hasła
NIE MAM KONTA: zarejestruj się

Rady pedagogiczne

Zmiany prawne w roku szkolnym 2013/2014 - Z jakimi zmianami w prawie zaczynamy rok szkolny 2013/2014

03/09/2013

Rok szkolny 2013/2014 przyniósł sporo zmian w prawie. Są to przede wszystkim zmiany w nadzorze pedagogicznym oraz w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, ale nie tylko. Niniejsze szkolenie umożliwi zaznajomienie kadry nauczycielskiej ze wszystkim istotnymi zmianami w prawie oświatowym w sposób rzeczowy, ciekawy i prosty. Pobierz gotowe materiały do przeprowadzenia rady pedagogicznej na temat zmian w prawie w roku szkolnym 2013/2014.

Zastosuj dla:
  • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

  • publicznePrzedszkole publiczne

Załączniki do pobrania:

Tytuł szkolenia: Ewaluacja wewnętrzna – nie taki diabeł straszny… !

13/06/2013

Szkolenie przygotowuje nauczycieli przedszkoli do przeprowadzenia ewaluacji wewnętrznej, będącej istotnym elementem nadzoru pedagogicznego. Efektem ewaluacji jest określenie tych działań, procesów i procedur, które przynoszą oczekiwane pozytywne efekty, są zgodne z potrzebami, zyskują akceptację społeczności przedszkolnej oraz wyodrębnienie tego, co jest nieaktualne, niezgodne z oczekiwaniami, nieefektywne bądź wręcz szkodliwe. Wnioski z ewaluacji stają się podstawą wprowadzania zmiany. Ewaluacja pozwoli nam zdefiniować cele i sprawdzać, w którym miejscu ich realizacji jesteśmy.

Zastosuj dla:
  • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

  • publicznePrzedszkole publiczne

Załączniki do pobrania:

Skuteczne przeciwdziałanie agresji w przedszkolu

07/06/2013

Przedszkole musi być miejscem bezpiecznym zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Powinno zapewnić dzieciom dogodne warunki rozwoju, opieki oraz zdobywania nowych umiejętności. Czasami jednak w przedszkolu może pojawić się agresja. Dlatego też prezentowane materiały mają za zadanie przygotować kadrę nauczycielską do radzenia sobie z tego typu problemami.

Zastosuj dla:
  • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

  • publicznePrzedszkole publiczne

Załączniki do pobrania:

Warsztat prowadzącego

04/06/2013

W pracę dyrektora przedszkola wpisanych jest wiele wystąpień publicznych. Nienaganna prezencja, świetna dykcja, a także właściwa komunikacja niewerbalna, to elementy, które składają się na wizerunek osoby prowadzącej. Dlatego też warto zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi wystąpień publicznych. Poniżej znajdą Państwo opracowania na temat komunikacji niewerbalnej podczas wystąpień publicznych, ćwiczenia głosu i wymowy, a także dowiedzą się Państwo, jak uniknąć błędów przy wystąpieniach publicznych.

Zastosuj dla:
  • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

  • publicznePrzedszkole publiczne

Załączniki do pobrania:

Na czym polega ochrona danych osobowych w przedszkolu?

25/04/2013

Przedszkola dysponują informacjami o dzieciach, rodzicach, opiekunach, nauczycielach i pracownikach niepedagogicznych, dlatego ich obowiązkiem jest stosowanie Ustawy o ochronie danych osobowych. Ochrona danych polega na postępowaniu zgodnie z procedurami określonymi w przepisach prawa, z którymi zostaną zapoznani uczestnicy szkolenia po to, by prawidłowo posługiwać się danymi osobowymi oraz właściwie je zabezpieczać. Nieprzestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych może skutkować sankcjami karnymi i administracyjnymi oraz odpowiedzialnością cywilną, warto więc je poznać.

Zastosuj dla:
  • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

  • publicznePrzedszkole publiczne

Załączniki do pobrania:

Dostępne narzędzia:

Newsletter

Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter oświatowy!

Akceptuję regulamin

* Pole wymagane.

Ukryte