Nasi autorzy
Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz portalprzedszkolny.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w przedszkolu.


Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

MAM KONTO:
Nie pamiętam hasła
NIE MAM KONTA: zarejestruj się

Nasi autorzy

Autorami porad są specjaliści z zakresu prawa oświatowego, pracownicy organów prowadzących i kontroli, mający na co dzień styczność z problemami dyrektorów, a także sami dyrektorzy (wieloletni praktycy, cieszący się szacunkiem w środowisku). Dzięki temu porady zawarte w portalu nie są teoretycznymi dywagacjami, lecz wskazówkami, które możesz zastosować w swojej praktyce.

Jakość merytoryczną portalu gwarantuje redaktor prowadzący, prawnik specjalizujący się w zagadnieniach oświatowych.

Autorami treści zamieszczonych w portalu PortalPrzedszkolny.pl są:
Agnieszka Piskorz-Ryń Doktor nauk prawnych.
Dawid Andrzejewski Specjalista ds. bhp, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na Politechnice Poznańskiej. Były pracownik w Inspektoracie BHP UAM w Poznaniu. Obecnie pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu – sekcji prawnej.
Dominik Berliński Główny specjalista ds. norm w Centrum Kontroli Placów Zabaw.
Dorota Igielska Radca ministra w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Elżbieta Bąkowska Starszy wizytator w kuratorium oświaty.
Elżbieta Czerwińska-Klemke Doradca metodyczny w zakresie wychowania przedszkolnego, autorka modelu edukacyjnego „Naturalna nauka języka”, współautorka programu wychowania przedszkolnego „Poznać i zrozumieć” (Wydawnictwo Dr Josef Raabe).
Elżbieta Fundowicz Nauczyciel Przedszkola Integracyjnego nr 86 w Warszawie, doradca metodyczny, edukator.
Ewa Fiedorowicz Specjalista ds. prawa oświatowego.
Ewa Markiewicz Prawnik, specjalista z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Grażyna Kowalczyk Pedagog specjalny (oligofrenopedagog), wieloletni nauczyciel przedszkoli i szkół specjalnych, były główny wizytator w Ministerstwie Edukacji Narodowej ds. kształcenia specjalnego, były starszy specjalista w CMPPP.
Grażyna Świderska Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, inspektor pracy. Zatrudniona w GIP PIP na stanowisku głównego specjalisty.
Hanna Basaj Dyrektor przedszkola, edukator rad pedagogicznych.
Hanna Gryniewicz Kilkanaście lat pracowała w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym na stanowisku wicedyrektora. Kilka lat była wizytatorem w Kuratorium Oświaty w Warszawie. Ma również doświadczenia pracy w przedszkolu i szkole społecznej. Obecnie jest psychologiem w Zespole Szkół Integracyjnych nr 62 w Warszawie. Zawodowo interesuje się diagnozowaniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i problematyką dziecka zdolnego.
Iwona Chądrzyńska Psycholog dziecięcy, nauczyciel akademicki.
Jacek Pawelec Licencjonowany zarządca nieruchomości.
Joanna Kaleta Doświadczony prawnik, aplikant adwokacki, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach czasu pracy, wynagrodzeniach za pracę oraz innych świadczeniach ze stosunku pracy, szkoleniowiec z dużym doświadczeniem prowadzący szkolenia zarówno otwarte, jak i zamknięte. Autor licznych publikacji z zakresu prawa pracy.
Joanna Wiśniewska Główna księgowa
Jolanta Brzezińska Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Biologii, ukończyła Studia Podyplomowe: Polityka i Zarządzanie Oświatą, Wspomaganie Dzieci z Problemami Rozwojowymi, Edukacja Początkowa i Reedukacja. Dyrektor przedszkola z oddziałami integracyjnymi w Warszawie, nauczyciel dyplomowany, ekspert w zakresie awansu zawodowego nauczycieli; autor i współautor kilku programów własnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, które były prezentowane w Warszawskim Forum Oświatowym oraz na konferencjach: „Innowacje w wychowaniu przedszkolnym” i „Przedszkola twórczo pracujące”. Jeden z laureatów ogólnopolskiego konkursu „Dyrektor Przedszkola 2009” zorganizowanego przez Wydawnictwo Raabe. Publikowała w biuletynach oświatowych, w „Managemencie w przedszkolu” i „Prawie w przedszkolu”. Za pracę zawodową uzyskała liczne podziękowania i nagrody m.in. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy, Nagrodę Kuratora Oświaty oraz wiele nagród Dyrektora Zarządu Dzielnicy i Burmistrza Dzielnicy.
Julia Głazowska-Dmitruk Były pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej
Karolina Król-Komarnicka Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzanie ludźmi w firmie, kierownik działu kadr i płac w międzynarodowej korporacji.
Katarzyna Pankowska-Koc Nauczyciel konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, lider zmian MEN. Autorka wielu publikacji.
Katarzyna Piecyk Specjalista prawa pracy.
Krystyna Mucha Dyrektor wydziału w kuratorium oświaty.
Krzysztof Rejer Młodszy kapitan, inżynier pożarnictwa, absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii i Bezpieczeństwa Pożarowego, ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, od 2008 r. pracownik jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.
Marcin Pokojski Aplikant radcowski.
Marek Szyszka Administratywista, od sześciu lat zajmujący się zamówieniami publicznymi, reprezentant zamawiającego w kilkunastu rozprawach przed Zespołem Arbitrów i Krajową Izbą Odwoławczą. Autor licznych artykułów z zakresu prawa zamówień publicznych.
Marlena Sakowska-Baryła Doktor nauk prawnych, radca prawny.
Monika Sklarzewska Starszy inspektor w Departamencie Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska.
Rafał Osajda Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownik merytoryczny organu administracji publicznej. Szkoleniowiec z kilkuletnią praktyką. Specjalizuje się w prawie nowych technologii. Jest autorem wielu opracowań i programów szkoleniowych realizowanych przez liczne firmy szkoleniowe. Prowadzi również blog poświęcony sprawom informatyzacji jednostek administracji publicznej – www.blog.informatyzacja.org.
Rafał Peryt Główny specjalista bhp, wykładowca bhp, ergonomii i prawa pracy.
Robert Osiecki Specjalista ds. edukacji.
Zofia Gajewicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.
Zofia Makowska Radca prawny w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty w Warszawie.

Dostępne narzędzia:

Newsletter

Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter oświatowy!

Akceptuję regulamin

* Pole wymagane.

Ukryte