Realizacja budżetu | PortalPrzedszkolny.pl - z myślą o dyrektorze przedszkola
Szanowni Państwo!

W imieniu Forum Media Polska – nowego wydawcy publikacji Raabe – miło nam poinformować, iż od 1 listopada 2014 r. nastąpiło połączenie dwóch największych serwisów poświęconych zarządzaniu placówką oświatową nadzorpedagogiczny.pl oraz portalprzedszkolny.pl. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie portal będzie dla Państwa jeszcze większą pomocą w zarządzaniu oraz organizacji działalności wychowawczej i dydaktycznej w przedszkolu.


Za 30 sekund zostaniecie Państwo przekierowani na portal www.nadzor-pedagogiczny.pl.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu (61) 66 55 810.

MAM KONTO:
Nie pamiętam hasła
NIE MAM KONTA: zarejestruj się

Realizacja budżetu

Zasady przesuwania środków pomiędzy paragrafami

28/10/2014

Kwoty wydatków w planie finansowym przedszkola ujęte są w układzie: dział, rozdział, paragraf. Dyrektor zobowiązany jest przestrzegać wysokości zaplanowanych wydatków w ramach danego paragrafu. Jednak często okazuje się, że nie wszystkie kwoty zostały prawidłowo zaplanowane i w trakcie realizacji budżetu pojawia się konieczność wprowadzenia zmian.

Zastosuj dla:
 • publicznePrzedszkole publiczne

Finansowanie studiów podyplomowych nauczyciela punktu przedszkolnego z dotacji oświatowej

20/08/2014

Prowadzę punkt przedszkolny, w którym sprawuję również funkcję wychowawcy przedszkolnego. Chciałabym podjąć studia podyplomowe na kierunku neurodydaktyka lub arteterapia, by wzbogacić swoją praktykę nauczycielską. Czy mogę sfinansować studia podyplomowe z środków pochodzących z dotacji oświatowej?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

 • publicznePrzedszkole publiczne

Definicja wydatków bieżących

16/07/2014

Gmina zakwestionowała sposób wykorzystania dotacji przez przedszkole niepubliczne na pokrycie wydatków bieżących, m.in. sfinansowanie powstania placu zabaw czy prac remontowych. Przedszkole i gmina interpretują w odmienny sposób ustawowe i potoczne rozumienie pojęcia wydatków bieżących. Co zatem należy rozumieć przez termin „wydatki bieżące”? Czy remonty jako inwestycje, nawet jeśli są konieczne, bo wynikają z wymogów prowadzenia przedszkola, nie mogą być rozliczane z wydatków bieżących?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

Opodatkowanie wynagrodzenia osoby prowadzącej przedszkole niepubliczne wypłacanego z dotacji

26/06/2014

Jestem właścicielką przedszkola niepublicznego, a zarazem jego dyrektorem. Od września 2014 r. nasza placówka otrzyma 100% dofinansowanie z budżetu miasta. Zatem jako dyrektor mam prawo do wynagrodzenia z tytułu zajmowanego stanowiska. Moje pytanie jest następujące. Czy mogę z pieniędzy otrzymywanych z budżetu miasta wypłacić sobie wynagrodzenie i czy jest ono opodatkowane i na jakiej podstawie mogę tego dokonać?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

Dotacje na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

23/06/2014

Dziecko uczęszcza do przedszkola niepublicznego, które otrzymuje na swojego wychowanka dofinansowanie. Chodzi jednocześnie na zajęcia do poradni, gdzie realizowane jest wczesne wspomaganie rozwoju. Czy w takiej sytuacji poradnia również otrzymuje na to samo dziecko dofinansowanie na wczesne wspomaganie rozwoju? Czy to oznacza, że dziecku przysługuje podwójna dotacja?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

Korekta miesięcznej informacji o liczbie wychowanków

11/06/2014

W miesięcznej informacji, w której podaje się aktualną liczbę wychowanków, przez pomyłkę nie uwzględniono dwójki dzieci, które uczęszczają do przedszkola niepublicznego. Czy można złożyć korektę takiej informacji?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

Pokrywanie z dotacji kosztów eksploatacji samochodu

14/05/2014

Czy z środków dotacji można rozliczać koszty używania pojazdu (np. zakup paliwa, naprawy samochodu, ubezpieczenie). Urząd zakwestionował takie wydatki, kontrolując sposób rozliczenia dotacji, mimo że samochód służy do codziennej pracy przedszkola.

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

 • publicznePrzedszkole publiczne

Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji w przedszkolu niepublicznym

10/01/2014

Czy w przedszkolu niepubliczny należy przeprowadzać inwentaryzację?

Zastosuj dla:
 • niepublicznePrzedszkole niepubliczne

Sposób na inwentaryzację

20/12/2013

Ostatni kwartał roku obrotowego w jednostkach sektora finansów publicznych wiąże się z obowiązkiem przeprowadzenia inwentaryzacji. Warto zatem przypomnieć najważniejsze informacje o celach i metodach inwentaryzacji oraz o terminach i częstotliwości inwentaryzacji, dokumentacji z nią związanej oraz sposobach jej przeprowadzenia.

Zastosuj dla:
 • publicznePrzedszkole publiczne

Powołanie rachunku dochodów wydzielonych

16/12/2013

Czy gmina ma obowiązek powołania rachunku dochodów wydzielonych na publiczne przedszkole?

Zastosuj dla:
 • publicznePrzedszkole publiczne

Dostępne narzędzia:

Newsletter

Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter oświatowy!

Akceptuję regulamin

* Pole wymagane.

Ukryte